Nyhetsbrev, uke 1, 2024 | Oppstart og datoer fremover

Nyhetsbrev, uke 1, 2024 | Oppstart og datoer fremover

Godt nyttår!

I denne oppdateringen kan du lese om viktige datoer fremover. Vi håper dere noterer dere disse. I tillegg skriver vi om de to første gudstjenestene i januar. 

Datoer fremover:

  • Uke 3: Tverrkirkelig bønneuke. Dette legges opp til en uke med flere bønnemøter. Alle er åpne i alle menighetene. Vi håper dere vil delta og bli med i bønn for byen, menighetene og Innlandet. Se vedlagt plakat for mer info. 
  • Søndag 28 januar arrangeres Ladies Unite i kirkestua. Dette er et åpent arrangement for alle damer.
  • Onsdag 31. januar inviterer vi til undervisningskveld med fokus på ekteskap, samliv og seksualitet. Info er sendt ut til alle medlemmer. Dersom du ikke har mottatt info kan du ta kontakt med Eirik Austeng. 
  • Onsdag 21. februar er det menighetsmøte. Vi skal velge delegater til synodemøtet og gjøre vedtak knyttet til saker på synodemøtet. 
  • Onsdag 28 februar starter vi et nytt alphakurs, denne gangen på norsk. Vi arrangerer sammen med Stange Frikirke. Inviter med deg noen du kjenner som er nysgjerrig på kristen tro og delta sammen med dem. Kurset er gratis og det er bare å møte opp. 
  • Helga 15-17 mars arrangeres Togetherfestivalen for ungdom. 
  • Tirsdag 19 mars inviterer vi til dialogkveld. Vi skal lytte til erfaringer fra noen som er tiltrukket av samme kjønn, reflektere over scenarioer og sammen jobbe med hvordan vi kan være kirke for alle mennesker. 
  • Søndag 7 april inviterer vi alle i menigheten til en spesiell søndag. Fra kl 11-14 skal vi feire gudstjeneste, spise sammen og se på hvordan vi kan være en kirke for barn og alle generasjoner. Dette blir helt supert. Mer info kommer. 

Semesteroppstart

På søndag skal vi feire gudstjenesten sammen med MAF. Vi skal få være med på et redningsoppdrag med fly i papua ny guinea og se hvordan MAF jobber rundt omkring i verden. Dette blir engasjerende og oppmuntrende. Dette er for alle sammen, så det blir ikke søndagskole på søndag. 

Neste søndag, 14 januar, inviterer vi til visjonssøndag. Det blir søndagskole, dåp og vi skal feire det Gud gjør blant oss og se hva som ligger foran for dette semesteret. 

Alt godt inn i det nye året. 
Guds fred.